Spektakliai

7 Ratai

Muzikinis judesio spektaklis vaikams nuo 3 metų 

Skambant gyvai atliekamai autentiškai lietuvių liaudies vokalinei bei instrumentiniai muzikai, dalyviai kviečiami susėsti į vieną bendrą ratą ir tapti ne tik veiksmo stebėtojais bet ir jo kūrėjais. 

7 RATAI – tai kelionė per 7 skirtingas spalvas, garsus, kokybes, būsenas, ritualines apeigas. 

Spektaklio idėja gimė ieškant savo autentiškų šaknų ir tuo būdu atrandant, jog lietuviškas folkloras turi daug sąsajų su viso pasaulio kultūrom. Ritualai per muziką ir šokį yra bendri visoms tautoms, kas atveria suvokimą, jog visi mes esame to paties pasaulio piliečiai.

Režisierė : Ieva Jackevičiūtė

Aktoriai: Saulė Sakalauskaitė, Greta Šepliakovaitė, Marius Gotbergas, Raimondas Klezys/Mantas Bendžius.

Kostiumų dailininkė ir scenografė: Indrė Pačėsaitė

Video projekcijų autorius: Tautvydas Rasiulis

Spektaklio trukmė 35 min + 15 min edukacinė veikla su vaikais, naudojant spektaklio instrumentus.

Premjera – 2019 rugsėjo 1 d. Kauno miesto kamerinis teatras.

Tuku Tuku

Muzikinis judesio spektaklis 2-5 m vaikams 

Kartais stebuklas tiesiog ima ir nutinka. Užtenka atverti kuprinę, iš kurios lyg iš stebuklų skrynios, sklinda negirdėti garsai ir atsiranda dar nepažinti daiktai.

Stebėdami muzikinę kelionę vaikai išgirs grojančius vamzdžius, ukulėlę, kastanjetes, vėjo vamzdį, lūpines armonikėles, barškančius kiaušinius, afrikietišką būgną ir daugybę kitų skambių įdomybių.

Šiame muzikiniame judesio spektaklyje kūrėjų komada veikia be žodžių. Aktoriai vieni kitiems gyvai akomponuoja muzikos instrumentais, kūno perkusija bei vokalu.

Žiūrovai kviečiami patirti pasaulį per vaizdą bei garsą. Per judesį aktyvinamas vaiko vystymasis ir skatinamas pažinimas. Matant scenoje linksmai grojantį ir šokantį keliautoją ir pačiam norisi judėti.

Režisierė: Ieva Jackevičiūtė

Kūrėjai ir atlikėjai: Saulė Sakalauskaitė, Greta Šepliakovaitė, Marius Gotbergas, Raimondas Klezys

Spektaklio koprodiuseris: Lietuvos muzikos ir teatro akademija

Spektaklio trukmė 30 min + 15 min edukacinė veikla su vaikais, naudojant spektaklio instrumentus

Premjera 2018 m Teatras „Pradžia“

Upė

Šokio spektaklis 0,6 mėn. – 3 m. vaikams 

Įvairių pasaulio tautų mitologijose vanduo simbolizuoja gyvybę ir yra visko pradžia.  Kūrėjai kvies žiūrovą įsitraukti ir padėti dviems aktoriams-šokėjams pažadinti upę. Klasikinės muzikos garsai, minkštos scenografijos detalės panardins mažuosius žiūrovus į fantazijos vandenynus, vandens impulsų atplukdytas mistines erdves, istorijas, o tuo pačiu – ugdys vaikų jusles ir pojūčius.

Režisierė: Ieva Jackevičiūtė

Aktoriai-šokėjai: Raimondas Klezys,  Marius Gotbergas/Mantas Bendžius

Spektaklio trukmė 25 min + 15 min žaidybinė veikla spektklio erdvėje

Premjera – 2018 balandžio 8 d., Teatras „Pradžia“.

Aštuntadienis

Koncertas 18 mėn.- 5 m. vaikams “Aštuntdienis“ 

Aštuntadienis – tai diena, kurios labai trūksta savaitės kalendoriuje! Tai diena, kai galėtų nutikti keisčiausi dalykai ir būtų galima elgtis kaip tik nori!

Dvi aktorės-muzikantės dainuodamos, šokdamos ir grodamos pianinu, gitara, ukulėle ir įvairiausiais perkusiniais instrumentais visai šeimai pasakos apie visai nekasdienišką kasdienybę vaiko akimis. Žiūrovai bus įtraukti į veiksmą: turės galimybę sukurti tikrą orkestrą, dainuoti, šokti, skaičiuoti ir drauge pasvajoti kas būtų, jeigu būtų…

Koncerto režisierė: Ieva Jackevičiūtė

Dainų tekstų ir muzikos autorės bei atlikėjos: Saulė Sakalauskaitė ir Greta Šepliakovaitė.

Kostiumai: CozyBlue

Spektaklio trukmė: 35 min.


Premjera 2018 m., teatre Pradžia

Visas menas apie mus

Tai judesio ir gyvo garso projektas, kuriame jaunų aktorių bei muzikantų grupė, pasitelkusi judesio teatro, dramos ir gyvai atliekamos muzikos elementus, kuria meninį vyksmą pasakojantį apie juos pačius. Spektakliui tema ir pavadinimas pasirinkti pasitelkus įkvėpimą iš MO muziejuje eksponuojamos to paties pavadinimo dailės kūrinių ekspozicijos. 

Jauni aktoriai pasiskirstę po skirtingas galerijos erdves, reflektuodami savo asmeninio gyvenimo patirtis, vienu metu kuria meninį vyksmą, pasakojantį apie jų pačių kasdienybę. Tuo tarpu žiūrovas tampa, čia pat šalia jų vykstančio gyvo veiksmo dalyviu. Šokėjų kūnai, jų santykiai, neverbalus bendravimas tampa tarsi eksponuojamų  dailės kūrinių ekspozicijos dalimi, kurias žiūrovai gali savarankiškai pasirinkti ką stebėti, laisvai judėdami po galerinę erdvę ir stebėdami juos tarsi gyvuosius paveikslus.

Tuo pačiu metu susirinkusieji turi galimybę klausytis gyvai atliekamos muzikos, kurią atlieka jauna alternatyvios muzikos atlikėjų grupė. Improvizuojama, bei specialiai šiam kūriniui sukurta elektroninė bei instrumentinė muzika, skamba tarsi dar viena istorija, pasakojanti, jog viskas kas vyksa aplinkus mus gali būti transformuojama į meninę raišką.

Režisūra –Ieva Jackevičiūtė.

Choreografija, atlikimas – S. Sakalauskaitė, J. Maskoliūnaitė, G. Šepliakovaitė, R. Sirgėdaitė, I. Stašelytė, K. Lebedytė, M. Ivanauskas, P. Jatkevičius, R. Klezys.

Muzika – grupė “Kedrostuburas” ir atlikėjai M. Saladžius, P. Grudė, M. Leontjev, G. Paliliūnas.

Premjera – 2019 vasario 18 d, MO muziejaus III-as aukštas.

Dulkėti veidrodžiai

Ttai jauno aktoriaus Raimondo Klezio debiutinė pjesė vienam aktoriui, kurią režisuotame Ievos Jackevičiūtės mono spektaklyje jis pats ir atlieka, sukurdamas per dešimt vaidmenų. Pjesėje atskleidžiama nemeilės tema. Čia gausu autobiografinių motyvų, kuriais remdamasis autorius pasakoja apie provincijoje gyvenančių jaunų žmonių mėginimą pabėgti nuo monotoniškos rutinos beprasmybės, vartojant svaigalus, bei viso to skaudžias pasekmes.

Pjesės autorius Raimondas Klezys

Vaidina; Raidondas Klezys

Režisierė; Ieva Jackevičiūtė

Premjera; 2019 rugsėjo 22 d., Kauno miesto kamerinis teatras

Foto Lauros Vensevičienės